Mikulášská

Napsal Pecolik.bloger.cz (») 7. 12. 2009 v kategorii PMS, přečteno: 1016×

Rok už zase pomalu končí, tak se tu objevují akce typické pro konec roku. Jedna z nich je Mikuláš. Sice to není až tak tradiční, nicméně 2 x po sobě, to už jistý náznak tradice dává. Mám na mysli společného Mikuláše ve Lhotě u Dana na chatě. Tentokrát byla akce v lehkém oslabení z důvodů různých nemocí, ale přesto si myslím, že se povedla. Této akci předcházelo ještě páteční divadlo našich holek v Orlovně ve Žďáře, kde děti předvedly, že se z mála dá udělat hodně. Divadlo přes jednoduchost děcka vyloženě zaujalo a myslím i rodiče si to užily.

Adélka v sobě nezapřela svoji rozvahu, když při předvádění jednotlivých rolí se zasekla na stromu. Strom se předváděl ještě lehce. Zvednou se ruce a mává se jimi ve větru. Ovšem to by na stromě nesměly být ptáčci, kteří pískají. Adélka se vložila tak vehementně do pískání, že za moment přestože ostatní děti již leželi na zemi a pokračovali v roli dál, stále představovala strom ve větru a snažila se vyloudit co nejvěrnější zvuk ptáčků. Když už děti měly asi další dvě, tři role za sebou, Adélka zřejmě již dost spokojená se svým ptačím výkonem se opět vložila do své role a pokračovala již s dětmi dál.

Divadlo bylo zakončeno tradičně, přišel Mikuláš a rozdával dětem dobroty. Vzhledem k tomu, že Mikulášskou nadílku dostali už i ve školce, Adélka už byla otřelým dítkem a hrdě prohlašovala: "Tento Mikuláš ani ten ve školce není pravej. Ale o víkendu jedeme do Lhoty a tam bude OPRAVDICKEJ! A bude ho hrát strejda Dan!"

Mikuláš ve Lhotě se opravdu povedl a děti si ho užily tentokrát ve velké pohodě. Adélka, při přednesu básničky o tom, jak se čertů nebojí, stála na židli a přestože byl hrozný čert prakticky vedle ní a dorážel na ní, málem by jí to i člověk věřil.

Jako bonus bych si dovolil jednu externí příhodu. Makofka mi jistě dá copyright na Aninčinu příhodu, kterou mi popsala a která rozhodně stojí za zveřejnění. Aninka, sice letos jako marod, se přímo oslavy nezúčastnila, přesto se jí povedla skvělá hláška: "Mami, já už nejsem malá, já vím, že Mikuláš je strejda Dan. Ale nevím, kde vzal tolik peněz, aby mohl všem dětem koupit ty balíčky..."

Takže příští rok snad zase ve Lhotě...

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a nula