Politická mafie se přestává skrývat

Napsal Pecolik.bloger.cz (») 9. 11. 2010 v kategorii Ostatní, přečteno: 990×

Obvykle se do politiky moc nepouštím, protože je mi z ní na nic. Ale občas můj šálek trpělivosti přeteče a někde svůj názor řeknu od plic. Teď, i kdybych měl trpělivosti džber, tak už by musel přetéci. Letošní volby do zastupitelstev se zdály být pokusem, jak očistit rady měst od zkorumpovaných politiků. Zdály. Povolební vyjednávání některých stran však jasně ukázalo na mafiánské způsoby jednání. Příklad Prahy je úplně krystalický. Zde je ve hře rozpočet magistrátu ve výši asi 18 mld korun. O to se firmy propojené s bývalým vedením Prahy nechtějí nechat připravit. Přestože voliči v Praze jasně ukázali, že nechtějí mít v Praze zkorumpované zastupitele z ODS a ČSSD, tak to vypadá, že politici na tohle kašlou (nebo možná nemůžou – ono v tom mafiánském světě se pak za těch pár usmolených milionů, které si politici odnesou v igelitkách, stanou jen malými rybkami, avšak za nitky tahá někdo v pozadí). Kašlou na názor lidu, na jejich svobodné vyjádření. K čemu pak jsou volby? Bude se muset náš nový mistr světa Ondřej Synek za pár let bát, že se jeho poražení soupeři dohodnou na tom, že vlastně nevyhrál?

Další zajímavost se děje v naší extralize. Kluby (nejspíš) porušily soutěžní řád a neposlaly včas registrace některých svých hráčů. Přišlo se na to a dle regulí by kluby měly být potrestány stanovenými sankcemi. Ovšem v rámci příkladů, které nám a našim dětem dávají naši zákonodárci, se kluby zachovaly zcela „po Česku“. Dohodli se, že když odvolají šéfa svazu, tak jim oprávněné tresty už nebude mít kdo udělit. Bezvadný způsob. To se máme v politice na co těšit. Až našim politikům bude některý zákon proti srsti a ústavní soud dá případné stížnosti za pravdu, stačí zrušit ústavní soud a je to. Nebo rovnou ústavu? Není to návrat k totalitě? Nejsme už teď v totalitě?

Poslední perlička je už trochu odlehčující. Před časem jsem tu psal v nadsázce způsob, jak naplnit státní kasu zvýšenou spotřebou Tuzemského Rumu na našich akcích (však už mám připravené asi 3 litrovky). Každé ráno teď jezdím kolem Žďárských středních škol, když vezu holky do školy. Dívám se, že naši středoškoláci tohle vzali velmi vážně. Člověk vidí desítky těchto zodpovědných, jak kouří za rohem svých škol cigarety, jejichž cena je také vysoce naplněna státními daněmi. A o víkendu, aby toho nebylo málo, si zajdou do hospody, na diskotéky či na soukromé mejdany, kde zkonzumují větší než malé množství daněného alkoholu, daněných cigaret a nedaněných drog. Avšak je jisté, že příjmy do státní kasy z této skupiny obyvatelstva tečou v dost vysoké míře (soudě dle počtu zmíněných kuřáků za rohy škol). Možná bychom tyto snaživce o plnění státní kasy neměli štvát soustavným zvyšováním školného, nebo nám utečou a budou přispívat do státní kasy nějakého jiného státu. Nejlepší variantou pro státní kasu by bylo ochraňovat tyto sponzory státní kasy, stejně tak jako hýčkat produktivní zaměstnance s vysokými příjmy, kteří odvádějí vysoké daně a naopak úplně zrušit podporu v nezaměstnanosti či důchody (opět v nadsázce). Tyto skupiny totiž ze společné kasy jen berou, takže jejich útěk do jiného státu by byl pro spoluobčany úsporou.

Závěrem se vrátím k prvnímu tématu. Základním motorem efektivity lidí je motivace. Pokud jsou lidé správně motivovaní, dokážou podat nadstandardní výkon. Takže by stačilo naše velmi dobře motivované politiky a jejich neméně motivované vítěze tendrů přimět k tomu, aby napřáhli úsilí tím správným směrem. Zakázky by byly provedené za neuvěřitelně nízkou cenu, ve vysoké kvalitě a před stanoveným termínem dokončení. Povrch silnic a dálnic by vydržel klidně i dva a více roků, armáda by jezdila v transportérech Pandur, které nejsou vadné a které nestojí 3x víc než když je koupí jiný stát, funkční tunely v Praze by nebyly jen ty finanční, ale i ty dopravní, a tak dále. Krize by byla zažehnána. No jo, ale teď ještě najít způsob, jak změnit tu základní motivaci... Má někdo nějaký nápad? Já ne.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Krajda z IP 213.68.144.*** | 12.11.2010 09:53
Plně s článkem souhlasím, jen bych dodal, že to není jen Praha, ale ve všech větším možná i menších městech došlo k tomu, že ať pravicová či levicová politická strana, která před volbami slibuje a slibuje, že nebude spolupracovat s tou druhou, tak nakonec při rozdělování "zlatého prasátka" (státních peněz) najdou vždy společnou řeč a uzavřou koalici a ruku v ruce se budou spolu rochnit ve vedení měst a obcí.

Snahy malých lokálních hnutí, soukromníků a malých stran o proniknutí to této špinavé politiky a pokusy o jejich vyčištění už jsou v malém měřítku vidět. Doufám a věřím, že snad někdy v budoucnu dojde k procitnutí lidí a konečně s tím zatočí.
Pecolik.bloger.cz | 12.11.2010 18:25
Blbý je, že s tím nezatočí ani když volby vyhrajou... smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a dvě