10 nejlepších filmů 2010

Napsal Pecolik.bloger.cz (») 11. 1. 2011 v kategorii Ostatní, přečteno: 959×

Do žebříčku jsem zařadil ty filmy, které jsem shlédnul v roce 2010. Nejsou to tedy pouze ty natočené v daném roce.

1. Útěk do divočiny (USA, 2007) - film, který se mi opravdu vryl pod kůži. Snad proto, že dobrodružná povaha a cestování je taky ve mě nebo tou svobodou, kterou si Chris dokázal vybudovat. Navíc zasazeno do krásných a přitom nekýčovitých scenérií.

2. Vitus (Švýc., 2006) - příběh mladého génia, ze kterého chtělo mít okolí klavírního virtuóze. Drama s lidskou tváří, zejména vztah dítěte k dědečkovi je krásně ideální a přitom uvěřitelný.

3. Počátek (USA/VB, 2010) - nápad Ch.Nolana ztvárnit tento film je už staršího data, o to je to lepší, že ho nikdo v nápadu nepředběhnul. Zrodil se nový Matrix.

4. Faunův labyrint (Šp./USA/Mex., 2006) - režisér G.del Torro, už jen to mě táhlo k shlédnutí tohoto filmu. Příběh malé holky, která prožívá svůj pohádkový příběh uprostřed naprosto nepohádkového prostředí druhé světové války.

5. V Bruggách (VB/USA, 2008) - od tohoto filmu jsem moc nečekal a o to víc mě dostal. V průběhu filmu jsem se čím dál víc ptal sám sebe, pak už i googlu - Tohle netočil Tarantino? Ďábelská picačka.

6. Gran Torino (USA/Něm., 2008) - Clint Eastwood v další ze svých nezapomenutelných rolí. Roli cynického drsňáka a válečného veterána si napsal na tělo. Od nikoho jiného by to nebylo tak realistické. Je zajímavý, že když se dobře udělá film, tak nevadí, že linie příběhu je tak jednoduchá.

7. Labyrint lží (USA, 2008) - tady se mnou možná řada lidí nebude souhlasit, ale tenhle film se mi líbil. Řekl bych, že takhle nějak to skutečně funguje. Lidi nasazují krk v první linii (vyjednávací) a v pozadí někdo řeší svoje zájmy pěkně v teple svého obýváku.

8. Skafandr a motýl (Fr./USA, 2007) - na tenhle film jsem si dlouho dodával odvahu. Měl jsem pocit, že prostě nic depresivnějšího být nemůže. Nakonec se ukázala moje obava přehnaná a naopak vůle člověka totálně ochrnutého neskutečná. Pozor - podle skutečné události!

9. Jak vycvičit draka (USA, 2010) - Člověk by řekl, že když to není Pixar, tak na to pozor. Ale mezi animáky posledních let je u mě tenhle kousek král. Moje emoce jsou možná trochu umocněné tím, že je to první film, který jsem viděl v HD kvalitě, ale byl jsem nadšený.

10. Hanebný pancharti (USA/Něm., 2009) - i když jsem možná od tohoto filmu očekával ještě víc, v zásadě splnil mé očekávání. Jasně, člověk si musí zvyknout na to, že Tarantino už vyrostl a že i jeho filmy jsou dospělejší. Pro mě osobně skvělý film, i když mám některé jiné od QT radši.

Největší překvapení:

V Bruggách (opakuju se...), Čtyři minuty (německý film z prostředí ženské věznice), RRRRrrr!!! (hit letošního kinofestu), Kuky se vrací (umění, ale přesto se to děckám líbí), Mezi řádky (příběh trochu klišé, ale dobře udělaný), Pokání (doják až na půdu), Životy těch druhých (totalitní drama z Německa).

Nejhorší filmy:

Hory mají oči 2 (stupidní a přehnaně krvavý horor), Krvavá hostina (za filmem stojí jména jako B.Affleck, Matt Damon, ovšem pouze jako výkonní producenti), My dva a křen (snůška gagů vykradených z jiných filmů), Neviditelné zlo (horor, no comment), Poslední plavky (bože kam až může komedie zajít), Tohle je Sparta (rádoby komedie, balancující na pokraji vkusu).

Největší zklamání:

U mě dobrý (bohužel už u mě Hřebejk není záruka toho, že se budu bavit), Karamazovi (čekal jsem něco jiného, možná proto zklamání), Bruno (Sacha Baron Cohen už zachází daleko), Bathory (od Jakubiska jsem čekal o dost víc).

Prezentuji pouze své názory, takže někdo se mnou souhlasit může někdo ne. A vo tom to je...

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a nula